ساخت گلدسته در تهران – کن سولقون – منطقه سنگان

ساخت گلدسته در تهران کن سولوقون

گلدسته ارتفاع ۱۰ متر استیل طلایی طرح امام حسین – تهران – کن سولقون – منطقه سنگان

کن و سولقان در واقع دو روستا در شمال غربی تهران هستند که معمولا اسم آن ها با هم بکار می رود و آن را کن سولقون می گویند. از رشته کوه توچال رودخانه ای در کن جاری است که آن را رودخانه ی کن می نامند. جالب است که امروز دیگر “کن” جزئی از منطقه ی پنج استان تهران به حساب می آید. سولقان یا سولوقون نیز که از توابع کن است و خود یک دهستان است از شانزده آـبادی تشکیل شده است. احتمالا شنیده اید که معروف ترین این آبادی ها “امام زاده داوود” است. جاده از کن آغاز شده از سولقان می گذرد و در نهایت به امام زاده می رسد که طول این مسیر حدود بیست و پنج کیلومتر است.

مناره ارتباطی بین مناره و عملکرد آن برای گفتن اذان وجود • ندارد .معنی اصلی به معنای مکانی از روشنایی و یا آتش است • در پیش از اسلام در عربستان به مکان بلندی که از آنجا • علائمی با نور یا دود داده می شد بکار می رفت مناره به عنوان تابلوی راهنمای سنگهای مرزی (تیرک یا • نشانه )و برجهای دیده بانی نیز استفاده می شده که هیچ ارتباطی با نام خود ندارد. در هر صورت چه به معنای نور و روشنایی و چه به • معنای نشانه و علامت، جایی در فرهنگ مذهبی و مراسم مذهبی ندارد.

گنبد سازی و گلدسته سازی
گنبد و گلدسته سازی

 

ساخت گنبد و گلدسته در تهران
ساخت گنبد و گلدسته

 

ساخت گلدسته در تهران
گلدسته سازی در تهران

 

ساخت گلدسته
گلدسته سازی

 

گنبد و گلدسته مسجد
گنبد و گلدسته مسجد

 

گلدسته پیش ساخته
گلدسته پیش ساخته

 

مناره سازی در ایران
گلدسته سازی در ایران

 

گلدسته سازی
مناره سازی

 

ساخت گلدسته استیل طلایی
ساخت گلدسته استیل طلایی

 

گنبد سازی لطیفی
گلدسته سازی لطیفی

 

گلدسته مسجد
ساخت گلدسته در تهران – کن سولقون – سنگان

 

گلدسته سازی در تهران

 

اجزای اصلی تشکیل دهنده ساخت مناره :

پایه یا سکو :مربعی شکل یا چندپهلو بوده که بدنه یا ساقه مناره در وسط آن قرار م یگیرد . ٔ پایه مناره رهروان اصفهان و مناره خسروگرد سبزوار ٔ مناره ، مربعی شکل بوده و پایه مناره گار سین و مناره زیار هشت ضلعی .برخی از مناره ها هم بدون مناره علی و مناره ساربان ، سکو هستند مانند :مناره برسیان ساقه :در ایران در منار ههای پیش از اسلام اغلب مربعی شکل و در دوران اسلامی به شکل استوانه یا مخروطی ساخته می شده. سرپوش :مربع و هشت گوش که مهم ترین بخش منار هاست. رأس :سایبان که به اشکال مختلف ساخته می شود.

گلدسته سازی

گنبد و گلدسته مسجد / قیمت گلدسته / قیمت گلدسته مسجد / گلدسته سازی برادران فروردین /

سنگان

سنگان در واقع نام دو روستا در منطقه ی کن-سولقان است که سنگان بالا و سنگان پایین نامیده می شوند. این روستای زیبا و خوش آب و هوا که مناسب روزهای تابستان و بهار است دارای یک آبشار شگفت انگیز به نام سنگانیا است که مسیر آن را باید کوهپیمایی کرد. گفتنی است که مردم این منطقه ی ییلاقی به زبان “تاتی” سخن می گویند. اوج زیبایی این منطقه در ماه فروردین و اردیبهشت مشاهده می شود.

مناره سازی

گنبد و گلدسته سازی / گلدسته سازی / ساخت گلدسته / گلدسته سازی در تهران / سازنده گنبد و گلدسته / قیمت گنبد و گلدسته /

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *